Zaznacz stronę

Przedsiębiorstwo Transport-Import-Export Autoholowanie Zbigniew Iskra rozpoczęło działalność dnia 16.05.1997 roku. Początkowo funkcjonowało wyłącznie na rynku lokalnym zajmując się wyłącznie transportem pojazdów samochodowych do 3,5t DMC. Już po 3 latach od rozpoczęcia działalności firma posiadała ugruntowana pozycja na rynku lokalnym w transporcie samochodów, w szczególności na imporcie z Niemiec. Dzięki silnej pozycji i uznaniu na rynku poszerzona została oferta o transport łodzi motorowych, w której dzisiaj się m.in. specjalizujemy.

W 2000 roku rozpoczęliśmy współpracę z przedsiębiorstwem Motorboats & Yachting Centre Poland jedną z największych i najstarszych firm zajmujących się sprzedażą łodzi motorowych w Polsce. Jest wyłącznym dystrybutorem renomowanych na świecie marek: Bayliner, Chaparall oraz wcześniej Sea-Ray.

Od 1 maja 2004 roku dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej poszerzyliśmy swoje horyzonty działalności, obsługiwaliśmy transporty nie tylko z Niemiec i Polski jak to miało miejsce wcześniej, ale ze wszystkich Państw Unii.
W 2005 roku doszła kolejna świetna współpraca z ASTEX ŁODZIE dystrybutorem na całą Polskę łodzi i jachtów motorowych takich marek jak Regal oraz Formula.

Od 2007 roku Nasza działalność wypłynęła nawet po za Europę, mianowicie do USA i Kanady. Zajmujemy się organizacją i sprowadzaniem pojazdów oraz łodzi zza oceanu. Przyczyniła się do tego współpraca z Aaron P.B. Production Corporation oraz m.in. MOTO-CAR P.H.U.. Dzięki temu mamy doświadczenie również w transportach pojazdów luksusowych, takie samochody jak Porsche, Lamborghini, Ferrari, Dodge, Chevrolety, Lincolny i inne nie są nam obce.

W 2008 roku upadłość i niewypłacalność Stoczni Szczecińskiej Pomerania z którą również prężnie współpracowaliśmy trochę osłabiła Nasz rozwój przyczyniając się do restrukturyzacji Naszych działań.

Ale już od 2010 roku pozyskaliśmy kolejnych świetnych partnerów m.in.

  • Finboats, dystrybutora łodzi Aquador, Bella, Flipper;
  • HORYZONT Sp. z o.o., dystrybutora jachtów Hanse, Moody, Dehler, Fjord, Varianta;
  • Günther Yacht Sp. z o.o., producenta luksusowych jachtów;
  • EcoInstal Sp.z.o.o., producenta konstrukcji ochrony środowiska.

Od 2011 roku stworzyliśmy markę IskraTrans pod którą widniejemy w m.in. w Internecie.

W 2012 roku wyrobiliśmy dodatkowe uprawnienia do pilotażu pojazdów nienormatywnych oraz do kierowania ruchem, poszerzając tym samym ofertę wykonywanych usług.

W 2014 roku weszliśmy na kolejny obszar działania dzięki rozpoczęciu współpracy z FairWind która prowadzi instalacje i serwis turbin wiatrowych w Europie i na świecie dla największych producentów na rynku.

Ze wszystkimi powyżej wymienionymi istniejącymi przedsiębiorstwami nadal współpracujemy, dzięki temu że wypracowaliśmy sobie opinii dobrego i solidnego partnera do współpracy.